Telefon
WhatsApp
  • 28 Haziran 2020, 17:32
Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan

Yaşam alanlarında uygulanan asma tavanlarda kullanılan Taşyünü Asma Tavan modelleri, görsel bir tavan oluşturan ve aynı zamanda birçok tesisatın estetik bir şekilde kamufle edilmesini sağlayan asma tavan modellerinin metallere göre çok farklı özellikleri vardır. 

Estetik görünümü, modern tasarımları, ısı yalıtım özellikleri, neme karşı dayanıklı olmaları, ses yalıtım özellikleri, yangına karşı dayanıklı olmaları ve hafif olmaları gibi özelliklere sahip olan asma tavan panelleri günümüzde çok fazla talep edilen ve kullanılan paneller olmuştur.

Göz alıcı renklere ve modellere sahip olan Taşyünü Asma Tavan panelleri ile evinizde, iş yerinizde harika dekorasyonları fonksiyonel bir şekilde çok ekonomik fiyatlar ile yapabilirsiniz. Kullanım ömürleri çok uzun olan ve demonte edilmesi çok kolay olduğu için sökülerek farklı bir mahalle de kolayca kullanılabilir. 

Taşyünü Asma Tavan

Uygulanması da oldukça kolay olan asma tavan modelleri hafif oldukları için deprem anında can güvenliğinizi riske etmez, yapıyı olumsuz etkileyecek statik yük oluşturmaz. Bu sayede güvenli ve sağlıklı bir tavan dekorasyon yapmanızı sağlayan asma tavan modelleri kaliteli birer izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Taşyünü Asma Tavan Özellikleri

● Tavanda yer alan havalandırma, yangın, su tesisatlarına ait malzemelerin gizlenmesini sağlayan estetik tavan panelleri olan Taşyünü Asma Tavan panelleri ile yapacağınız dekorasyonları daha zarif hale getirebilirsiniz.

● B1 sınıfı yanmaz malzemeler sınıfında yer alan, yanmayan ve alevlerin yayılmasını önleyerek yangın anında evinizi koruyan bir malzeme olması uygulandığı alanlarda yangına karşı tedbir almanıza katkı sağlar.

● Akustik özellikleri sayesinde mahallerde yüksek ses yalıtımı sağlayan taş yünü paneller iç ortam seslerini dışarı sızdırmaz ve dış ortam seslerini iç mekanlara iletmeyerek akustik anlamda konfor sağlar. Tavanda yer alan tesisatlardan gelecek sesleri geçirmediği için yaşam alanlarında üst düzey konfor sağlar.

● Buhar geçirgenlik özelliği ile nem oluşmasını önler ve nemden etkilenmediği için yaşam alanlarının rutubet oranını düşürür.

● Su geçirmez özelliklere sahip oldukları için tavanda yer alan su tesisatlarında olası bir sızıntı durumunda yaşam alanlarının zarar görmesini önler ve suyu çok uzun süre muhafaza ederek mahale aktarmaz.

● Sıkıştırma tekniği ile üretilip yüksek basınç altında test edildiği için deformasyona karşı yüksek direnç özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile çok uzun yıllar kullanım imkanı sağlar.

● Isıya dayanıklı olan taş yünü bu özellikleri ile yüksek ısı yalıtımı da sağlar. İç mekan ısısının dışarı kaçmasını önleyen, dış ortam ısısının içeri girmesini önleyerek ısı düşmesinin önüne geçen Taşyünü Asma Tavan panelleri ile ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. Günümüzde dış cephe kaplaması veya mantolama işlemlerinde kullanılan paneller olan taş yünü panelleri ile ısı yalıtımını profesyonel bir şekilde sağlayabilirsiniz.

● Geri dönüşüm özelliğine sahip olan ve kullanım süresi dolduğunda tekrar dönüştürülerek kullanılabilen taş yünü panelleri çevre dostu olan malzemelerdir. Kullanıldıkları alanda hijyenik özellikleri ile hijyenik dekorasyonlar yapılmasını sağlayan ve bakteri barındırmadığı içinde sağlığınızı koruyan malzemeler olması çok fazla talep edilmesini sağlamıştır.

Taşyünü Asma Tavan Kullanım Şartları

Dekoratif ve ısı yalıtımlı malzemeler olan Taşyünü Asma Tavan panelleri yüksek sıcaklığa ve aşırı soğuğa dayanıklı malzemeler olduğu için tavan dekorasyonlarında sizlere avantaj sağlar. Profesyonel bir kamuflaj malzemesi olması tavan tesisatlarını gizlemenizi sağlar. Ekonomik fiyatlara uygulanabiliyor olması da size sunulan avantajlar arasında yer alır. 

Yangına karşı dayanıklı ve yanmayan bir malzeme olması da yangına karşı tedbir almanızı sağlayan bir dekorasyon malzemesi olmasını sağlamıştır. Hafif olması da sizlere ekstra avantaj sağlayan yönleridir.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM