Telefon
WhatsApp
  • 28 Haziran 2020, 17:21
T-24 Tavan Taşıyıcı Sistemler

T-24 Tavan Taşıyıcı Sistemler

T-24 Tavan Taşıyıcı Sistemler

Asma tavanların taşıyıcısı olan T-24 tavan taşıyıcı sistemler, asma tavanların kullanım ömrünü uzatan sistemlerdir. Asılı yükleri taşıyan sistemler olarak üretiminde çok sayıda teste tabi tutulan taşıyıcı sistemler, bu testlerin birinde başarılı olmaması durumunda satışa sunulmamaktadır. Çekme, eğilme testlerine tabi tutulan taşıyıcı sistemler için sehim sınırı 0,2 mm olarak belirlenmiş ve TSE standartlarına göre üretilen taşıyıcı sistemlerde sehim üst sınırı her zaman 0,2 mm den küçüktür.

Kullanılan malzemelere göre taşıma yük kapasitesi değişebilen taşıyıcı sistemler alüminyum ve galvaniz kullanılarak üretilmektedir. 0,4 mm, 0,50 mm, 0,60 mm, 0,70 mm kalınlıklarına sahip malzemelerden üretilen taşıyıcı sistemlerin kurulumu da oldukça kolaydır.

Özel bir kilit mekanizmasına sahip olan T-24 tavan taşıyıcı sistemler tüm asma tavanları için kullanılabilir sistemlerdir. Metal asma tavan modelleri, taş yünü asma tavan modelleri, vinil kaplı alçıpan levhalar, cam yünü asma tavan modelleri, kaya yünü asma tavan modelleri, ahşap asma tavan modelleri gibi asma tavan modellerinin uygulanmasında taşıyıcı sistemler kullanılmaktadır. 

Birleşim noktalarında yer alan tırnakları sayesinde birbirine kenetlenen bir sisteme sahip olması kendiliğinden birleştirilmesini sağladığı için ayrıca bir birleştirme tekniği kullanmanız gerekmemektedir.

T-24 Tavan Taşıyıcı sistemlerinin özellikleri

● Çok yüksek yük taşıma kapasitesine sahip olan T-24 tavan taşıyıcı sistemleri, asma tavanla modellerinin tamamı için taşıyıcı görevi görürler.

● Kendilerine has kenet mekanizmaları sayesinde kolayca birleştirilen ve kolayca demonte hale getirilebilen asma tavan taşıyıcı sistemleri kısa sürede montaj yapılabilen sistemlerdir.

● Uygulaması sırasında dönme, sehim gibi problemler yaşamadığınız tavan taşıyıcı sistemleri uzun kullanım ömrüne sahip oldukları içinde sizlere avantaj sağlar.

● 30 cm, 60 cm, 120 cm, 360 cm olarak farklı ölçülerde üretilen tavan taşıyıcı sistemleri sayesinde mahalde uygulanacak asma tavan modelleri için 30*30cm, 30*60 cm, 60*60 cm, 60*120 cm gibi farklı ölçülerdeki asma tavan modellerinin kullanılacağı projelerde istenilen karkası kurmanıza yardımcı olur.

● Taşıyıcı tavan modelleri üzerinde belirli ölçülerde bırakılan kilit noktaları sayesinde istediğiniz ölçülerde karkaslar yapmanıza sağlayan taşıyıcı sistemleri küçük mekanlarda ve geniş mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

● Standart renklerde ve tüm Ral kodlarında üretilebilen taşıyıcı sistemler, elektrostatik toz boya kullanılarak renklendirildiği gibi hazır boyalı alüminyum ve galvaniz saclar kullanılarak da üretilebilmektedir. Bu özellikleri ile renkli tavan dekorasyonları yapabiliyorsunuz.

● Sıcak daldırma galvaniz ham maddesi olarak kullanılarak üretildiği için korozyona dayanıklı, sıcağa ve aşırı soğuğa dayanıklı olup çok uzun süre kullanım imkanı sağlar.

● Tavana ankraj edilen noktalar birbirine eşit uzaklıklarda olduğu için asma tavan uygulamasının herhangi bir noktasında sarkma veya sehim oluşması görülmez.

● Kullanılan ham maddelerinin her türlü darbeye dayanıklı olduğu için uzun yıllar kullanıldıklarında dahi demonte edilerek farklı bir mahalde kullanılabilir.

Sehim Standartları

Asma tavan uygulamalarında kullanılan T-24 tavan taşıyıcı sistemler, TSE standartlarına göre üretilen malzemeler oldukları için maksimum 0,2 mm sehim özelliğine sahiptir. Üretim sırasında numune olarak alınan örneklere asılan ağırlıklar ile sehim testlerine tabi tutulan taşıyıcı sistemler, standartlara göre üretildikleri için hiçbir zaman 0,2 mm sehim değerinin üzerine çıkmazlar. 

TS – EN – 13964 standartlarına uygun olarak yapılan testlere göre TSE onayı alan tavan taşıyıcı sistemler yük taşıma performansı her zaman sehim sınırının üzerinde kaldığı için uzun yıllar asma tavan uygulamalarında kullanılmaktadır. 30*30 cm, 30*60 cm, 60*60 cm karolajlarında kullanılan taşıyıcı sistemler ISO 9001, ISO 14001, CE, ISO 18001 standartlarında istenilen özellikleri de karşılayan sistemler olduğu için güvenilir ve uzun yıllar kullanılabilen sistemlerdir.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM