Telefon
WhatsApp
  • 28 Haziran 2020, 17:25
Lay on Asma Tavan Sistemleri

Lay on Asma Tavan Sistemleri

Lay on Asma Tavan Sistemleri

Lay on asma tavan olarak bilinen asma tavan modeli oturmalı asma tavan modelidir. Lay on tavan modelinin oluşumunda çeşitli kanallı taşıyıcılar (T15, T24 vb) ve alüminyum saç plaka malzemesi kullanılır. Eğer istenirse alüminyum plaka yerine galvaniz plakalar da kullanılabilmektedir. Temel prensip olarak alüminyum ya da galvaniz plakalar taşıyıcı kanalların üzerine oturtturulur.

Lay on asma tavan modelinin diğer bir adı olan oturtmalı asma tavan da bu olaydan esinlenilerek adlandırılmıştır. Bu sistemdeki ayırt edici noktalardan biri taşıyıcıların görünür durumda olmasıdır. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak çalışılır ve istenildiği taktirde kolaylıkla el ile sökülebilir. Üstelik hiçbir aparata gerek duymaksızın. Böylelikle asma tavanın kolay ve hızlı bir şekilde tüm işlemleri yerine getirilebilir.

Lay on Asma Tavan Özellikleri

Lay on asma tavan birçok özelliği bulunan bir asma tavan türüdür. Bu özeliklerinden ilki adının da esinlenildiği oturtulma özelliğidir. Lay on modelinin oluşması için taşıyıcı kanalların üzerine alüminyum ya da galvaniz plakalar oturtulur. Buradaki taşıyıcı kanallar genellikle T24 ya da T15 olarak tercih edilir. Lay on tavanların, oturtmalı olması birçok olumlu özellikler sağlamaktadır.

 

Öncelikle bu sayede Lay on asma tavanın montajı oldukça kolay bir hale gelir. Kolaylığın yanı sıra oturmalı sistem işlemlerin daha hızlı yapılmasına da yardımcı olur. Böylece gerekli bütün işlemler hem hızlıca hem de kolaylıkla yapılmış olur. Bu gibi özellikler de Lay on asma tavanın daha fazla tercih edilmesini sağlar.

Lay on asma tavanlar, demontabil bir malzemedir. Bu da işlemin tavanda istenilen yere yapılmasını kolaylaştırır. Demontabil bir malzeme oluşu sayesinde Lay on asma tavanlar istenilen yere anında monte edilebilir. Hiçbir yer kırılıp dökülmeden yapılan monte işlemi sayesinde kullanıcılar rahatsız edilmeden monte işlemi tamamlanabilir.

Lay on asma tavanın bir diğer özelliği de diğer tesisatlar için kolay müdahale imkanı sağlamasıdır. Elektrik ve klima gibi tavanda bulunan tesisat ürünlerine Lay on tavan modeli sayesinde kolayca erişim sağlanabilir. Çünkü Lay on tavan montajı ve sökülmesi kolay olan bir asma tavan modelidir.

Lay on Asma Tavan Görüntüsü

Lay on asma tavanın montesi sonrasında odanızda oldukça hoş bir görüntü elde edilir. Tavanda karolajlı ve düz bir asma tavan sonrası odanızın dekorasyonu bambaşka bir hal alır. Lay on asma tavan istenilen boyutlarda üretilebilmektedir. Odanıza en uygun ölçüleri belirledikten sonra uygun perfore ve boyutlara göre hazırlanan Lay on asma tavanınızı gönlünüzce kullanabilirsiniz.

Lay on asma tavanlar monte edildiği yerde estetiği artırır. Estetiğin artması ile daha güzel bir görüntü ortaya çıkar. Modelin tercihinin değişme imkanı ve renklendirme gibi işlemlerden sonra odanızın görüntüsünü bambaşka hale getiren Lay on asma tavanlar göze hitap eden asma tavan modellerindendir.

Teknik Özellikleri

Lay on asma tavanlar odanıza göre özel olarak üretilebilmektedir. Ama standart ölçüler de mevcuttur. Genelde birçok oda için de bu standart ölçülere göre işlem yapılır. Lay on asma tavanın ebadı 600×600-300×300 olacak şekilde tasarlanır. Saç kalınlığı ise 0,7 mm olarak ayarlanır. Taşıyıcı kanallara oturtulması gerek plakalar ise alüminyum ya da galvaniz maddelerinden birinden yapılır.

Lay on modelinin sistem ağırlığı 2,15 kilogramdır. Ebatları ayarlanabilir olduğundan hacmi ve ağırlığı da değişebilmektedir. Boyutlar ve perforasyon ayarlanabilir olsa da genellikle 1.8 tercih edilir. Perforasyon türü olarak da full perforasyon kullanılmalıdır.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM