Telefon
WhatsApp
  • 28 Haziran 2020, 17:30
Lay in Asma Tavan Sistemleri

Lay in Asma Tavan Sistemleri

Lay in Asma Tavan Sistemleri

Yaşam alanlarında yer alan tavanlarda kullanılan Lay in Asma Tavan Sistemleri, T15, T24, T24 kanallı, ultraline taşıyıcılar olarak farklı sınıflara ayrılmaktadır. Oturmalı taşıyıcı sistemleri olarak da bilinen bu sistemlerde asma tavan panelleri taşıyıcı sistemlerinin üzerine oturtturulur ve taşıyıcı sistemler sayesinde sabit kalarak dekorasyon yapılmış olur. Tüm asma tavan modelleri için kullanılabilen taşıyıcı sistemleri 15 mm genişliğinde üretildiklerinde T15, 24 mm genişliğinde üretildiğinde ise T24 olarak adlandırılır. T15 ve T24 arasındaki temel fark taşıma ağırlığındaki farklılıktır. T15 taşıyıcı sistemlerinin yanakları 7.5 mm genişliğinde olduğu için taşıma ve dayanım özellikleri T24 taşıyıcı sistemlerine göre daha düşük olup hafif olan asma tavan panelleri için estetik karolajlar oluşturmak için kullanılmaktadır.

Lay-in Asma Tavan

Montajı ve demontajı çok kolay olan Lay in Asma Tavan sistemleri ile yapılan asma tavan dekorasyonları sayesinde tavan arasında kalan tesisatlara daha kolay müdahale edebilir, asma tavan aralığında yangın tesisatı kurulumu yaparak güvenliği maksimum düzeyde sağlayabilirsiniz. Alüminyum ve galvaniz sac kullanılarak üretilen taşıyıcı sistemleri beyaz renk başta olmak üzere tüm renk tonlarında ve Ral kodlarına göre boyanabilmektedir. TSE ve EN standartlarına göre üretimi yapılan taşıyıcı sistemlerin montajı kadar demontajı da oldukça kolaydır. Kısa süre de demonte edilerek farklı bir alanda tekrar kullanılabilen sistemler olması fonksiyonel özellikleri arasında yer almaktadır.

Lay İn Asma Tavan Sistemlerinin Kullanım Alanları

Birçok özelliğe sahip olan Lay in Asma Tavan taşıyıcı sistemleri hava alanları, hastaneler, sinema salonları, fuar alanları, otel odaları, lobilerde, mutfaklarda, kafelerde, restoranlarda, laboratuvarlarda, ofislerde, evlerde, yaşam alanlarında, marketlerde, tiyatrolarda kısacası insanın yer aldığı bütün mahallerde ve yaşam alanlarında kullanılmaktadır.

 

Lay-in Asma Tavan Özellikleri

● Delikli ve düz deliksiz olarak iki farklı tasarımda üretilen Lay in Asma Tavan sistemleri farklı özelliklere sahiptir. Delikli modelleri 30*30cm, 60*60 cm gibi farklı asma tavan tasarımlarının yapılmasını sağlayan fonksiyonel sistemlerdir. Düz deliksiz modeller ise ölçüsüne göre sadece bir tasarım yapmanıza olanak sağlar. Bu nedenle aralarında fiyat farklı bulunmaktadır.

● Çok hafif malzemeler oldukları için yapıya ekstra yük bindirmezler. Ekstra yük oluşturmadığı için yapının statiğini riske atmayan ve şık dekorasyonlar yapmanızı sağlayan özelliklere sahiptir.

● Montajı ve demontajı çok kolaya olan ve kısa süre de uygulaması yapılabilen sistemler olması nedeni ile çok fazla kullanılan taşıyıcı sistemler 30*30, 60*60, 30*60, 60*120 cm asma tavan panelleri için karkaslar oluşturulabilir özelliklere sahiptir.

● Asma tavan panelleri kullanıldığı için ısı geçişini önleyen, ısıdan etkilenmeyen taşıyıcı sistemler aynı zamanda akustik özelliklere de sahiptir. Ses yalıtımı sağlıyor olması nedeni ile kafe, restoran, sinema, toplantı salonları gibi geniş alanlarda kullanılan taşıyıcı sistemler iç mekan konforunun üst düzeyde olmasına katkı sağlar.

● Anti statik ve anti manyetik özelliklere sahip olan taşıyıcı sistemler kirlenmez, kalıcı leke tutmaz, tozlanmaz ve kolayca silinerek temizlenebilir özelliklere sahiptir. Bakteri barındırmayan, bakteri üremesine izin vermeyen malzemeler olması nedeni ile sağlığınızı da korur.

● Asma tavan kurulumunda kullanılan Lay in Asma Tavan taşıyıcı sistemleri asma tavan arasında yer alan tesisatların kamufle edilmesini sağlayan, elektrik tesisatlarının yangından korunması için özel yangın koruma sistemlerinin gizli bir şekilde uygulanmasını sağlar. Mahal sulu yangın sistemlerinin estetik bir şekilde yapılmasını sağlayan taşıyıcı sistemler aynı zamanda sprinklerin estetik bir şekilde kamufle edilmesini de sağlar.

● Uzun kullanım ömrüne sahip olan taşıyıcı sistemler kullanım ömrü sonrasında geri dönüşümde kullanılabilen bir malzeme olduğu için kaynakların verimli kullanılmasına da katkı sağlar.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM