Telefon
WhatsApp
  • 28 Haziran 2020, 17:25
Karolam Asma Tavan

Karolam Asma Tavan

Karolam Asma Tavan ve Karopan Asma Tavan Sistemleri

Evinizde mutfak veya banyolarda; dışarıda ise dershane, okul veya hastane gibi hijyenik olması gereken alanlarda sıkça kullanılan karolam asma tavan sistemleri ile doğru seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede seslerin yankılanmasını önleyebilir ve gürültünün hapsedileceği sistemleri elde edebilirsiniz. İnsan sağlığını olumsuz etkilemeyen doğal bir malzeme olan alçının yüzey kaplamalarında kullanılmasına olanak veren karopan asma tavan sistemleri ile ekonomik çözümleri elde edebilirsiniz.

Elektrik tesisatlarının ve çeşitli kabloların kalabalığından kaynaklı olarak ortaya çıkan kötü görünümleri yok etmek amacıyla bu sistemlere önem verilmektedir. İçinizi bunaltmakta olan görüntülerden sıyrılmak istediğinizde yangına karşı dayanıklı olan özellikleri ile alçı panellerle oluşturulan tavan sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Gündelik yaşamınızı sürdürdüğünüz ev veya ofislerinizde yaşanabilecek olan yangın felaketinde yüksek dayanıklılığa sahip iç dekor malzemelerini kullanmak istediğinizde sizleri bekleyecek olan karolam asma tavan modelleri sayesinde rahat edebilirsiniz. Hem güvenilir ve korunaklı, hem de ekonomik olan bu sistemler sayesinde bulunduğunuz ortamdaki kişilerin daha rahat etmesine olanak verebilirsiniz.

Yöneticisi olduğunuz dershane, okul veya ofis gibi alanlar ile sevdiklerinizle birlikte yaşadığınız evlerinizde iç mekanlara özgü tavan uygulamalarından olan karopan asma tavanlarla tanışabilir ve karolaj içerisinde yer verilen alçı plakların oluşturulmasıyla ortaya çıkan asma tavan ürünlerine hemen sahip olabilirsiniz.

Karolam Asma Tavan Ve Karopan Asma Tavan Sistemlerinin Özellikleri

HDF Modüler alçı tavan plakalarının bir yüzeyinin vinil kaplama, diğer yüzeyinin ise alüminyum folyo ile kaplandığını görebilirsiniz. Karolam asma tavan sistemleri bu sayede daha kolay temizlenebilir özelliğe sahip olurken, ses yalıtımlı olarak uygulanmaktadır ve neme karşı da yüksek dayanıklılığı göstermektedir. Karopan asma tavan modelleri ile ilgili araştırmaları gerçekleştirirken kişilerin bu özelliklere ve modüler olma özelliğine dikkat ettiklerini görebilirsiniz. Çünkü bu özellikleri tavan üstünde yer alan tesisatlara daha kolay ulaşılabileceğini işaret eder.

Çeşitleri

Ekonomik ve rahat kullanımı sayesinde tercih edilen karolam modelleri arasında üç boyutlu, kırçıllı ve beyaz karolam ürünleri yer almaktadır. Montajı yapıldıktan sonra kolaylıkla sökülüp takılma özelliğine sahip olan bu çeşitleri ile tesisatlara ulaşırken herhangi bir zorluğu yaşamazsınız. En çok tercih edilen modelleri inceleyerek, istediğiniz ebatlarda ürünlerin siparişlerini verebilirsiniz. İçerisine taşıyıcı profiller, askı telleri, çelik dübel ve montajı için gerekli olan diğer malzemelerle birlikte sahip olacağınız çeşitlerini inceleme fırsatını bulabilirsiniz.

Kullanım Alanları

Görsellik açısından önemli bir yere sahip olan asma tavanlarda karolan ve karopan asma tavan modelleri inceledikten sonra iç mekânlara uygun olarak montajının gerçekleştirilmesini talep edebilirsiniz. Banyolarda, wc, yemekhane, ofisler veya işyerleri ile hastane, okul gibi hijyen gerektiren alanlarda daha sık tercih edildiğini söylemek mümkündür. Bu mekânlarınızda kullanacağınız karolam asma tavanların pürüzsüz yüzeylere sahip olması ses akustiği ve ışık yansıması açısından mükemmel sonuçları ortaya çıkaracaktır. Seslerin daha net anlaşılmasını sağlarken, ışığı yansıtma özelliği de diğer malzemelere göre daha etkileyicidir. Tavanlarda ayrı bir estetik havayı görmek ve buna benzer özelliklere sahip olan modelleri tercih etmek isteyenlerin ideal ürünleri arasında yer almaktadır.

Uygulaması

Çeşitli ebatlarda tercih edeceğiniz karolam asma tavan ve karopan asma tavan ile ilgili kapsamlı araştırmaları gerçekleştirdikten sonra kararlarınızı netleştirmenizin ardından uygulama aşamasına geçilecektir. L profillerin belirlenen yan duvarlarda belirli mesafelere göre monte edilmesiyle uygulanmakta olan bu sistemlerde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Ancak uzman kişilerin ses ve ışık sistemlerini askı çubuklara takılmamasına özen göstererek gerçekleştireceği karolam asma tavanların montajı ile ilgili gerekli bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Temel taşıyıcı sistemlerin binanın özelliklerine göre doğru bir şekilde değerlendirilmesi ve profillere döşenmesi gerekmektedir. Ancak havalandırma çıkışlarının sağlanmasında ve tavanın iç bölümlerinde uygulanacak olan işlemlerle ilgili olarak profesyonel anlamda işi bilen kişilere başvurmak gerekmektedir.

Fiyatları Bazı ayrıntılara ve ölçülere göre karolam ve karopan asma tavanların fiyatları değişmektedir. Metrekaresine göre belirlenen 15 ile 20 TL arasında değişen rakamları görmeniz mümkündür.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM