Telefon
WhatsApp
  • 28 Haziran 2020, 17:24
Eyüp Asma Tavan ve Montajı

Eyüp Asma Tavan ve Montajı

Eyüp Asma Tavan ve Montajı

İstanbul içerisinde Eyüp Asma Tavan olarak hizmet verilmektedir. Asma tavan konusu uzmanlık ve hassasiyet gerektirmektedir. Bu sebeple hizmetin alınması ciddi bir araştırma ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Asma tavan modelleri birçok yerde kullanılabilmektedir. Evlerde, iş yerinde, özel salonlarda ve buna benzer birçok mekânda kullanılmaktadır. Kullanım amaçları içerisinde dekorasyon ön plandadır. Bu amacın dışında yalıtım maksadı ile de çokça tercih edildiği söylenebilir.

Eyüp asma tavan açısından tüm ihtiyaçlara hitap edebilecek düzeydedir. Birçok çeşit asma tavan ile yıllardan bu yana hizmet verilmektedir. Kullanım alanlarına göre asma tavan kullanılmaktadır. Her uygulama noktasına farklı asma tavanlar kullanılmaktadır. Örneğin aşırı nem bulunan mekanlarda mineral esaslı olarak bilinmekte olan asma tavan çeşidi kullanılmamaktadır.

 

Asma tavan uygulamalarının birçok faydası bulunmaktadır. Ortam akustiğinin düzenlenmesinde büyük faydası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yankılanma ile ilgili sıkıntıların çözülmesi, gürültünün ortadan kalkması gibi faydaları da bulunmaktadır. Kolay takılıp sökülme özelliği bulunmaktadır. Temizliği son derece basit bir şekilde yapılmaktadır. Asma tavan ile gizlenmişini istediğimiz tesisatların da gizlenmesi mümkündür.

Asma Tavan Nasıl Uygulanmaktadır?

Eyüp Asma Tavan uygulamasının bazı aşamaları ve hassasiyetleri bulunmaktadır. Asma tavan yapılacak olan yere karolaj planının yapılması oldukça faydalı olacaktır. Kullanılacak olan levhaların enlerine uygun olarak uygulanacak olan alan 50 veya 60’ın katları şeklinde bölünmektedir. Estetik açısından dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uygulanacak olan alanın simetrik olarak yapılmış eksenlerinin pilot nokta olarak belirlemesi bu açıdan önemlidir.

Daha sonrasında 120 cm olarak belirlenmiş levha boyunun ikiye kesilmesi gerekmektedir. 50x50 veya 60x60 olacak şekilde kare bir şekil elde edilmesi gerekmektedir. İhtiyaç doğrultusunda karolaj içerisine yangın uyarı sistemleri, aydınlatma armatürleri, havalandırma tesisatı gibi ayrıntılar eklenebilmektedir.

Taşıyıcı Konstrüksiyon İşlemi Nedir?

Mineral asma tavan levhalarını taşımak maksadıyla tavanda bir kaset sistemine ihtiyaç bulunmaktadır. Sağlıklı, hızlı, rijit ve pratik olması için özel olarak hazırlanmış bir, alüminyum T ve L şekillerinde profiller bu noktada kullanılmaktadır. Özel olarak preslenmiş ve işleme alınmış ağızlar ile birbirine bağlanmaktadır. Bunun oluşturulmasıyla birlikte karolaj planına göre kasetler meydana gelmektedir.

Asma Tavanın Montajı Nasıl Yapılmaktadır?

Eyüp asma tavan ihtiyaçlarınızda, ilk olarak yapılması gereken Karolaj planının gözden geçirilmesidir. Son olarak hatalar bu vesile ile düzeltilmektedir. Montaj işlemine başlanması için camların yerlerine takılmış olması gerekmektedir. Ayrıca bölgenin boya ve badana ile ilgili her hangi bir işleminin kalmamış olması gerekmektedir. Bunlarla birlikte elektrik ve klima gibi tesisatı bulunmakta olan işlerin de tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kot alınarak gerekli bölgelere işaretlerin konulması gerekmektedir. Alınan kot neticesinde çerçeve vida ve dübel ile sabitlenmektedir. Sabitleme işlemi duvara yapılmaktadır. Tavanlar birbirinden farklılıklar göstermektedir. Tavan farklılıklarına göre vida veya dübel kullanımı sağlanmaktadır. Daha sonrasında 5 metre boyunda olan ve her zaman sabit bulunan ana taşıyıcının montajı yapılmaktadır.

Ana taşıyıcı olarak bilinmekte olan sistem profili T olarak tasarlanmıştır. Bunun üzerine 10 cm aralıklar ile delikler açılmış bulunmaktadır. Daha sonda ön ayar yapılma aşamasına geçilmektedir. Ana taşıyıcıların montaj işlemi böylelikle tamamlanmış olur.

Ana taşıyıcı duvara monte edildikten sonra ara taşıyıcıların monte edilmesi gerekmektedir. Ara taşıyıcıların ebadı 60 cm boyutundadır. Ana taşıyıcılar gibi ara taşıyıcılarda T profilden oluşmaktadır. Ara taşıyıcılar ana taşıyıcılar üzerinde 10 cm aralıklar ile daha önceden açılmış deliklere geçirilmektedir. Sıfır terazi olarak bilinmekte olan terazi ile bu bağlantılar kontrol edilmektedir. Böylelikle hassas ayarlama askı yaylarından yapılmış olmaktadır. Tamamlanmış karolaj içerisine mineral asma tavan büyük bir itina ile yerleştirilmiş olmaktadır.

Paylaş

Proje ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0212) 444 1 444

BİZ SİZİ ARAYALIM